almanca uygulama sinavi dildestekMilli Eğitim Bakanlığının yayınlamış olduğu Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğine istinaden, bizim bu seneden itibaren sınavlarımızı 4 beceriye dayalı

yapmamız gerektiği belirtilmişti. Bu geçiş döneminde toparlayabildiğim kadar Uygulama Sınav örneklerini buraya ekleyeceğim.

Sınavlar esnek olup, sınıf seviye ve içeriğine göre tekrar elden geçirilebilir. Bunun dışında dinleme metinleri bulunmayan sınavları bizler okuyarak öğrencilere dinleme yapmış sayılabilir.

Ayrıca bazı sınavlarda içerik ile ilgili yazma etkinliği olmakla birlikte, bazı sınavlarda ise bizler kısa bir metinle (40 - 50 kelimelik) de Diktat şeklinde yazma etkinliği uygulayabiliriz. Yani, dediğim gibi, sınavlar esnek olup sizler geliştirebilirsiniz. Konuşma etkinliğini ise, sınavdan sonraki ilk derse gerek ferdi, gerekse gruplar halinde yapabiliriz ve bu şekilde Dereceli Puanlama Anahtarını da doldurarak sınavı sona erdirebiliriz. 

9 siniflar yazili duyuru     10 siniflar yazili duyuru     

11 siniflar yazili duyuru     12 siniflar yazili duyuru

Alltagsdeutsch

alltagsdeutsch

Faydalı Linkler

eba renk
e okul renk
veli renk
mebbis renk
osym renk
augis renk

Alman Edebiyatı Soruları

alman edebiyati

Almanca Uygulama Sınavları

almanca uygulama sinavi 9lar 01almanca uygulama sinavi 10lar 01almanca uygulama sinavi 11lar 01almanca uygulama sinavi 12lar 01

Sosyal Hesaplarımız

Copyright © 2017 - 2018 Dil Destek
Bu sitede yayınlanan bilgi ve belgeler yayıncının izni olmadan kullanılamaz.
Kullanılması durumunda alıntı yapıldığına dair link verilmelidir.
Siteye gönderilen bilgi ve belgeler iade edilemez, telif hakkı istenemez.
Gönderilen ve yayınlanan makale ve dokümanların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk gönderene aittir.
. .